Aktuality

Naše nejmenší zdravotnice obsadily v krajském kole krásné druhé místo
26. 5. 2023
V úterý 23. 5. 2023 se konalo v Třebíči krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků. Družstvo 1. stupně ve složení Zuzana Fišarová, Marie Čekalová, Barbora Černá, Ema Houčková a Kristýna Hynková obsadilo krásné druhé místo. Děvčata se skvěle popasovala s ošetřením několika zranění, s přivoláním pomoci, s transportem zraněných i s obvazovou technikou. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy! Fotostřípky ze soutěže k náhledu zde. 
číst více >
I školní družina měla svou olympiádu, a to velmi netradiční
24. 5. 2023
Ve školní družině se 18. 5. 2023 uskutečnila netradiční olympiáda. Pro děti byla připravena překážková dráha a soutěživé hry, při kterých trénovaly balanc, postřeh i běh. Pro starší děti nechyběla ani vybíjená či fotbal, při kterých poměřovaly své síly. Za příznivého počasí si děti užily pěkného sportovního dopoledne.
číst více >
Děti ve školní družině tvořily láskyplné dárečky pro své maminky
24. 5. 2023
Začátek května se nesl na vlnách tvoření. Děti navštěvující školní družinu se pilně připravovaly na Den matek. Pro své maminky vyráběly přáníčka plná láskyplných vzkazů či dárečky pro radost. Výsledkem pak byly nejen koláže či skládačky, ale dokonce i výrobky z korálků, kterými své maminky mohly obdarovat. Podívejte se ve fotogalerii.
číst více >
Děti ze školní družiny upevňovaly vztah ke knihám pravidelnou návštěvou knihovny
22. 5. 2023
Toto pololetí paní vychovatelky ze školní družiny pravidelně navštěvovaly s dětmi Městskou knihovnu v Pelhřimově, kde si děti vyslechly krásné příběhy a debatovaly o tom, jak je čtení důležité, o odvaze, vytrvalosti a přátelství a také např., co je empatie, jaké mají sny a přání aj. Samy vymýšlely řešení různých situací, snažily se porozumět textu a také dostaly lekci etikety. Vždy na ně na závěr čekalo překvapení, například si vyzkoušely mal
číst více >
Naši žáci uspěli v soutěži "Zemědělství a lesnictví na Vysočině"
19. 5. 2023
ZŠ Krásovy domky byla opět úspěšná - Eliška Panošová z 8. A a Ondřej Plíhal ze 7. A prokázali své znalosti nejen z přírodopisu v krajském kole soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině a dostali se mezi 20 účastníků dvoudenního zájezdu. Výlet mají zdarma a navštíví spoustu zajímavých míst na Vysočině, které patří mezi přední zemědělské podniky u nás. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy! FOTOGRAFIE ZDE.
číst více >
Naši žáci i žákyně bodovali ve 22. ročníku kuželkářského turnaje
9. 5. 2023
V minulém týdnu se uskutečnil XXII. ročník kuželkářského turnaje ZŠ 2023. Dívky, ve složení KREJČOVÁ Marika, ČEKALOVÁ Emilie, MEZEROVÁ Zuzana a NECHVÁTALOVÁ Lída, obsadily krásné třetí místo. Na první příčku se probojovali naši deváťáci - ŠIMSA Matouš, TUREK Tomáš, KRÁSA Tadeáš a BERÁNEK Dominik. Třetí se umístil tým HURDA Dorian, PODLENA Jakub, MASTÍK Dominik a DVOŘÁK Denis.Řadě týmů utekly body jen o kousek, aby se umístily na předních poz
číst více >