Stavíme z Merkuru

Ve čtvrtek dne 9. 5. 2019 reprezentoval naši školu čtyřčlenný tým žáků 9. ročníku v soutěži "Stavíme z Merkuru", kterou pořádá pravidelně Kraj Vysočina. Letos žáci soutěžili ve veřejných prostorách Cityparku Jihlava a účast byla rekordní - celkem 25 týmů z 25 různých základních škol kraje Vysočina. 

Úkolem soutěžících bylo postavit během 3 hodin funkční nákladní automobil Tatra poháněný dvěma elektromotory. Náš tým ve složení Kamila Čápová, Jindřich Kryštof Pacl, Jakub Stejskal a Miroslav Vítek si počínal velmi dobře. Model Tatry 815 sestavil mezi prvními a v následných soutěžních aktivitách se držel mezi nejlepšími. Kapitán týmu zvládl perfektně slalom auta mezi kužely i couvání do garáže. Tatra ZŠ Krásovy domky dokázala nakonec přepravit neuvěřitelných 12 kg nákladu po dráze 2 metrů a v této disciplině našla pouze jednoho přemožitele.

Výsledkem celodenního poctivé práce bylo celkové 6. místo a splněný sen kapitána týmu, který vytyčil za cíl umístění v první desítce. Každý člen týmu obdržel věcnou cenu v podobě sady montážního nářadí. Daleko větší odměnou však byla radost z celkového umístění a hřejivý pocit z dobře vykonané práce.      

 

Sdílet