Vzpomínky na Angli

Na začátek letošního června připravila ZŠ Krásovy domky Pelhřimov pro žáky devátých ročníků týdenní poznávací zájezd do Londýna.

 Cesta vedla přes SRN, Belgii a Francii. V Calais jsme brzy ráno nastoupili na trajekt, který nás dovezl přímo do Doveru, odkud jsme přejeli do Londýna. Přestože byl den po cestě velmi náročný, všichni se těšili na návštěvu prvních památek. Z Greenwich jsme se nadzemní dráhou přemístili do centra města. Většina z nás mířila na mrakodrap Shard. Naše nervozita stoupala, když nastal čas ubytování v londýnských rodinách. Kdosi pro nás asi přijede?

 Během dalších dní jsme navštívili například Stonehenge, katedrálu a městečko Salisbury, válečný přístav Portsmouth, Leonards Lee Gardens, Trafalgar Square nebo British Museum. Neodradilo nás ani typické anglické počasí.

Termín našeho zájezdu vybral pan učitel Kučera záměrně, abychom se mohli zúčastnit Trooping the Colours, oslavy narozenin královny, a díky tomu jsme viděli britskou panovnici na vlastní oči.

 Poslední den jsme si ještě z London Eye prohlédli celé město z výšky. Nakonec jsme se museli rozloučit a přejet Eurotunelem zpět do Calais. Na tento výlet budeme ještě dlouho vzpomínat. Moc děkujeme našemu panu učiteli Kučerovi za zorganizování celé akce a panu Havlovi, řediteli pacovské ZŠ, za zajímavé výklady.

 

Eliška Bártů, žákyně 9.B ZŠ Krásovy domky

Sdílet