První setkání s Ozobotem

Na začátku října se na naší škole otevřel Klub zábavné logiky zaměřený především na robotiku. Hned první lekci jsme zahájili seznámením s miniaturním robotem Ozobotem. Tato interaktivní hračka, která rozvíjí kreativitu a logické myšlení, si velmi rychle a snadno získala srdce všech žáků a to natolik, že ji hned pojmenovali Ozoušek.

Vypadá sice jako malý golfový míček, ale je velmi inteligentní. Umí jezdit po čarách, dá se programovat pomocí různobarevných kódů a slouží tak k výuce základů programování. Zatím nám k ovládání a programování robota stačil čistý papír a čtyři barevné fixy, díky kterým jsme mu určili nejen směr a barvu, kterou se rozsvítil, ale také turbo rychlost a různé „cool“ triky jako např. udělat piruetu, zatočit se jako tornádo, skočit mimo dráhu, otočit se a jet čelem vzad. Brzy se však budeme učit programovat i pomocí počítače a už se na to moc těšíme.

Náš „Ozoušek“ je díky vlastní inteligenci sice trochu neposedný, ale pořád moc roztomilý a hlavně velmi společenský. Neustále trousí něco chytrého svým legračním hlasem a přitom poblikává sadou barevných LED diod.

Sdílet