Vaříme s Pepou …

  Tak jsme nazvali nový projekt, který připravil  výchovný poradce pan učitel Jiří Kučera a kuchař Josef Musil. A kdo je Josef Musil? Je to úspěšný kuchař, bývalý žák naší školy. S vařením začal od 6. třídy, kdy sledoval v televizi seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka. Studoval pelhřimovské gymnázium. Je důkazem toho, že kuchařinu nemusí dělat jen „nestudenti“. S gastronomií spojil svou druhou vášeň – cestování. Několik let vařil a získával zkušenosti v Německu, ale hlavně ve Švýcarsku.

 

   Během ledna a února měli žáci 8. ročníků možnost vyzkoušet si vaření ve školní kuchyňce pod vedením opravdového kuchaře. Každá skupina musela nakoupit, popř. donést z domova suroviny, které jim kuchař sepsal. A pak se mohlo vařit. Sešli jsme se čtyřikrát a zkusili jsme si pod odborným dohledem a s jeho pomocí následující menu: 1. batátová krémová polévka, kuskus se zeleninou, čokoládový dort, 2. rajčatová krémová polévka, Club Sandwich, čokoládové muffiny, 3. česnečka, guláš z divočáka, palačinky, 4. kuřecí vývar s domácími nudlemi, pizza, palačinky.

   Práce se nám dařila. S výsledky jsme byli spokojeni. A chutnalo nám i našim spolužákům, které jsme pozvali vždy na malou ochutnávku.

    V tomto pilotním  projektu jsme se snažili přiblížit vaření a stolničení v praxi a navázat kontakt s reálným prostředím.

   Následným projektem na podzim chceme umožnit dětem, které mají zájem o dané řemeslo, aby se mohly podívat do restaurace a vyzkoušet si práci v kuchyni, aby zjistily, zda by je tato profese mohla bavit či nikoliv.

 Žáci 8. ročníku ZŠ Krásovy domky Pelhřimov

Sdílet