Kroužek aerobic při ZŠ Krásovy domky v lednu 2018

Nový rok sotva začal a my už se ohlížíme za jeho prvním měsícem. Děvčata 2. až 6. tříd se scházejí v tělocvičně pravidelně každou středu od 7,00 hod a připravují si vystoupení na školní ples.

V pátek 19. 1. jsme uspořádali ukázkovou hodinu pro rodiče. Sešli jsme se společně v tělocvičně a děvčata předvedla, jak naše cvičení probíhá. Zapojení aparatury (pro zasvěcené “koza z chlívka“), rozcvička, choreografie 1. skladby připomenutí, ukázka s nápovědou, po druhé samostatně, 2. skladba atd …Čas utekl jako voda a na závěr děvčata sklidila zasloužený potlesk.

Jenže pozor! Domů se ještě nešlo. Celý týden byl zároveň v duchu přípravy na vystoupení před a v průběhu florbalového ligového utkání Spartak Pe vs MVIL Ostrava. Zkrátka, velká výzva. A teď, co s tím?

Hlavně neváhat a jednat. Zkoušky na domácí půdě, 2x prostorové zkoušky v tělocvičně ZŠ Osvobození, a pozor, nezapomenout vyladit aparaturu. Rozhodně žádný čas nudit se. A tak se také stalo. Cvičili jsme, přemisťovali se, opět cvičili a najednou tu byla sobota 20. ledna.

Padla klapka a my, drobet roztřesené, stojíme a čekáme na první tón. A už to jede, tančíme jako o život, protože hudbu a cvičení máme moooc rády. Diváci, fanoušci Spartaku Pelhřimov, nás přijali s úsměvem a potlesk znovu potěšil a odměnil naši snahu.

Nyní, milý čtenáři, Ti přejeme do nového roku příjemné sportovní zážitky, pohyb s hudbou i bez Ti můžeme vřele doporučit. A třeba někde na viděnou, s pozdravem děvčata ZŠ Krásovy domky.

Sdílet