TÁBOR OPĚT NEZKLAMAL

Již potřetí se náš kroužek Zálesáček během svého působení na ZŠ Krásovy domky vydal na výlet do města Tábor. Tentokrát jsme navštívili soukromé Muzeum Lega, kde nám přecházel zrak z obrovského počtu postaviček, zvířátek, modelů historických i současných světových staveb a dopravních prostředků. Některé exponáty se po zmáčknutí toho správného tlačítka dokonce začaly pohybovat. Děvčata se nemohla odtrhnout od pididomečků a pokojíčků obývaných panenkami, kluci vedli odbornou diskuzi v oddělení Star Wars i nad složitými modely letadel a automobilů. 
Každý zájemce obdržel při vstupu do muzea soutěžní list s názvy pohádek. Úkolem bylo najít všechny pohádkové lego postavičky, které se mnohdy velmi důmyslně ukrývaly mezi stávajícími exponáty, a správně zapsat jejich čísla do příslušné kolonky. Za vynaložené pátrací úsilí byly děti při východu z muzea odměněny drobnou sladkostí. Nejrychlejší hledači (a to všech věkových kategorií) stačili zbývající čas návštěvy využít s kostičkami lega v "hracím koutku" k vlastní kreativní tvorbě.
  

Po hodinové prohlídce jsme si rádi protáhli tělesné schránky na dětském hřišti, kde jsme též doplnili tekutiny a žaludky zaplnili zásobami jídla z domova. Pak už nás čekal poslední "zlatý hřeb" našeho výletu - sestup do Strašidelného podzemí. Všichni, kteří do podzemí vstoupili, se z něj ve zdraví a s rozdílným výrazem na tváři vrátili!  
Všem se hladina adrenalinu spolehlivě zklidnila až v cukrárně na náměstí u porce kvalitní zmrzliny a při nákupech u stánku se suvenýry. 

 

Jsem ráda, že i letos nás Tábor nezklamal a všichni jsme si sobotní výlet 15. února 2020 náležitě užili! 

 

Mgr. M. Jírů (vedoucí kroužku)
 

 

Sdílet