On-line realita versus lidové tradice

 Letos nám všem koronavirus zkřížil plány v přípravě na průvod městem i tradičních masopustních radovánek. V naší školní družině ZŠ Krásovy domky jsme se nenechali odradit a ve všech čtyřech odděleních jsme uspořádali v historii naší školy 1. "rouškový" maškarní karneval.
 
Námětem karnevalu v 1.A byly české pohádky. Prolínaly se písničkami i soutěžemi. Děti si posílaly Koblížek a sbíraly kytičky jako Červená Karkulka. Tím navázaly na předchozí originální divadelní představení.

 

V 1.B to účastníci karnevalu vzali řádně "od podlahy". Naučili se kačeří tanec, makarenu a při rozpustilých soutěžích se vlnili v rytmu samby. Třídou to jen dunělo a legrace bylo dost a dost. 

 

Ve 2.B děvčata a chlapci zahájili karneval krátkou scénkou, ve které představili svoji masku. Každý sklidil velký potlesk. Poté následovaly soutěže a také nechybělo občerstvení - výborné koblížky. Maminkám Adélky a Vítka, které je pro děti usmažily, patří poděkování. 

 

Děti ve 2.A prožily odpoledne plné her a soutěží. Zahrály si oblíbenou hru "karnevalové pexeso", házely a chytaly míčky do košíčků, srážely plechovky a zařádily si v různých soutěžích s kroužky. Plnily i Klaunovy úkoly - luštění hlavolamu pohádkových bytostí, vystřihovaly a nalepovaly záplaty na Klaunovy roztrhané kalhoty.

 

Všechny děti dostaly po ukončení celé akce sladkou odměnu, malý dárek a karnevalovou omalovánku. Kromě toho si všichni zasloužili velkou pochvalu, nejen za soutěže a tanec, ale i za přípravu a úklid karnevalového sálu.

 

A na průvod masek také došlo! Cestou na oběd uvedly maškary v údiv jak spolužáky z vedlejší školy, tak i personál školní jídelny a dospělé strávníky jídelny ve Friedově ulici. 

 

Doufejme, že letošní rok byl výjimečný a že se příště zase všichni sejdeme na pelhřimovském náměstí s voňavou koblihou v ruce...

 

 

 

Kolektiv vychovatelek ŠD ZŠ Krásovy domky

 

Sdílet